Infini Design
2009-05-12
SCHOWANE PRAGNIENIA

SCHOWANE PRAGNIENIA

"SCHOWANE PRAGNIENIA" PUBLIKACJA: Dobre Wnętrze 5/2009 PROJEKT: Agnieszka Stefańska Infini-Design; Bibianna Szyszko-Stein foto: Hanna Długosz stylizacja: Justyna Smolec tekst: Piotr Baran

 “SCHOWANE PRAGNIENIA ”
PUBLIKACJA Dobre Wnętrze

Apartament Prywatny, Warszawa
Projekt: Agnieszka Stefańska
(Infini-Design),
Bibianna Szyszko-Stein
foto: Hanna Długosz ,

„Od drzwi wejściowych do strefy dziennej idziemy korytarzem wysokości 2.70 m. Tuż za nim sufit ucieka na 7 m. Tutaj efekt skali udało się złagodzić sekwencją planów (widoków). Atrakcje pojawiają się stopniowo. W połowie korytarza zaglądamy do jasnej, skąpanej w miękkim świetle jadalni. Stąd widać okno kominka zarysowane w nieskazitelnie gładkiej ścianie. Możemy też minąć jadalnię i skierować się prosto na schody...
Schody łączące kondygnacje przywodzą na myśl plisowaną spódnicę. Albo kryzę, jaką pamiętamy z dzieciństwa. Właśnie w funkcjonalnych detalach, w prostocie ich wykonania wywołującej wrażenie niebywałej lekkości tkwi piękno współczesnej architektury.
Architektura wnętrza to coś innego, niż wybór płytek, ustawianie mebli, czy dobieranie kolorów ścian i zasłon. W naszych realizacjach to co najważniejsze pozostaje ukryte. Ściana może okazać się garderobą, przejściem do pokoju gościnnego lub wysoką lampą.
Funkcjonalne ścienne bryły stanowią schowki i szafy, a przy tym maskują elementy konstrukcyjne i „zarządzają” ruchem w dolnej części apartamentu.
Tajne obrotowe drzwi wiodą do gabinetu pana domu (jakby wchodziło się do szafy). Ścianka, naciśnięta palcem, okazuje się szafką na płyty. Wspomniane harmonijkowe schody biegną wzdłuż strzelistej ściany, by na jej końcu rozejść się w dwóch przeciwnych kierunkach. Jedna odnoga wiedzie do sypialni, druga na trawiasty, widokowy taras.”

Logo_mat